Haberler

Başakşehir Kaymakamı Sn. Uğur Turan Genel Merkezimizi Ziyaret Etti

Başakşehir İlçe Kaymakamımız Sn. Uğur TURAN ve İlçe Müftümüz Sn. Abdurrahman ŞENOĞLU, İOSİD Yönetim Kuruluna ve İOSİD’in fedakar ve kadirşinas üyelerine teşekkür etmek amacıyla İOSİD merkez ofisimizi ziyaret etmişlerdir. Yapılan görüşmede, toplanan ve yerine ulaştırılan yardımlarla ilgili Sayın Kaymakamımıza bilgiler verilmiştir.

 

 

 

 

 

READ MORE
İOSİD

Yönetim Kurulu Başkanı’mız Ahmet AKKAYA’nın 2023 Yılı Mesajı

Sevgili İOSİD Ailesi,

İOSİD kurulduğu ilk günden beri gelişerek ve büyüyerek ilerlemektedir. Siz değerli üyelerimiz, yönetimimiz ve çalışanlarımız sayesinde 2022 yılını acısıyla tatlısıyla geride bıraktık.

Dünyadaki ticaretin şekil değiştirdiği, fuarların artık sanal olarak gerçekleştiği bir dönemdeyiz. Pandemi dönemiyle beraber yaşanan ham madde sıkıntısı ve nakliye fiyatlarının artışı gibi sorunları geride bıraktığımızı düşünüyorum.2022’de yaşanan bu sıkıntıların, 2023 yılında fiyatların gevşemesiyle ham madde sıkıntısı yaşanmaması ve dünyada bir resesyon yaşanması beklenmektedir.

2023 yılının ilk yarısının durgun olacağı ön görülürken, ikinci yarısında işlerin açılacağı ve 2024 yılında üretimin, işlerin ve piyasaların açılacağı beklentisi vardır.

Bu nedenle, 2023 yılında yatırım yapmaları üyelerimize tavsiye edilmektedir. Türkiye’nin coğrafi konumu nedeniyle ticaret merkezi olarak önemli bir yerde olması beklenmektedir. Bu durgunluk döneminde değerli üyelerimizin ümitsizliğe kapılmamasını ve Türkiye’nin önünün açık olduğunu, gelişmeye müsait firmalarımızın kendilerini bu değişen dünyaya hazırlamalarını, yeni stratejiler geliştirerek dünya pazarına açılmalarını tavsiye ediyoruz. Tüm bu süreçlerde siz değerli üyelerimizin sorunlarını ve problemlerini tespit etmeye, ve gerekli makamlara iletmeye çalışıyoruz. Faizlerin düşmesiyle beraber finansa erişimin ve kredi almanın zorlaştığının farkındayız ve bu konudaki görüşlerimizi gerekli mercilere iletiyoruz, aynı zamanda katıldığımız televizyon programlarında sıkça üzerinde duruyoruz. Bir ülkenin kalkınmasında en büyük role sahip biz sanayicilere destek konusunda taleplerimizi iletiyoruz.

Sayın üyelerimiz, biz İOSİD Yönetimi olarak, üyelerimize yatırım, üretim, ihracat gibi konularda elimizden geldiğince destek olmaya, yurt dışı ve yurt içi geziler düzenleyerek sizlerin ticaretinizin gelişimine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu süreçte en önemlisi siz değerli üyelerimizin birbirleri ile ticaret yapıp, tanışıp, kaynaşıp beraber iş yapmasını canı gönülden istiyor ve rica ediyoruz.

2023 yılının sağlıklı, bereketli ve mutlu olmasını diliyorum. ‘’Hep birlikte güçlüyüz’’ sloganımızla, sizlere saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Ahmet AKKAYA
İOSİD Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

READ MORE
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank’ı Ziyaret Ettik

Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Akkaya, Kooperatif Başkanımız Murat Duman, Başkan Yardımcımız Kubilay Yetim, Genel Sekreterimiz Recep Özen ve Adnan Tanrıverdi Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank’ı makamında ziyaret ederek İOSİD Çakıllı Sanayi Sitesi projemizin detaylarını anlattılar. Projemize gösterdikleri ilgi için Sn. Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz.
Yatırım üretim ve istihdam odaklı çalışmalarımız devam edecek.

READ MORE
Haberler

İSİFED & İOSİD İsrail İş Gezilerini Sürdürüyor

İSİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı , İOSİD Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet AKKAYA beraber olduğu iş insanları heyeti ile İsrail iş gezilerini sürdürüyor.

İsrail Teknoloji Bakanlığı davetlisi olarak Peres Center for Peace&İnnovation Yaffa’da Hıgh Technology müzesini gezdiler.

İsrail Türk İş koordinasyonunda ” Shıbolet İnternational investment and incentives law ” merkezini ziyaret ettiler.

İsrail Türkiyeliler Birliğini ziyaret ettiler.

İsrail Türk Büyükelçisi Sn. Şakir Özkan Torunlar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

READ MORE
Etkinlikler

İOSİD Sektör Toplantısı İDDMİB Ev Sahipliğinde Gerçekleşti

İOSİD ve İDDMİB’in ortaklaşa düzenlediği İOSİD Sektör Toplantımıza ev sahipliği yapan, İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Çetin Tecdelioğlu’na ve ekibine, İSİFED Başkanı Sn.Muammer Ömeroğlu’na teşekkür ediyoruz.
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Ahmet Akkaya, Başkan Yardımcımız Kubilay Yetim, Tarık Tahiroğlu, Genel Sekreterimiz Recep Özen’e, Yönetim Kurulu üyelerimize ,değerli üye ve davetlilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Toplantımızda; Eximbank, Fuar Destekleri sunumları ve Prof.Dr. Erhan Arslanoğlu’nun Türk ve Dünya Ekonomisi sunumlarının ardından toplantımıza katılan firma yetkilileri ile sektörlerin geleceği ve sorunları görüşülmüş, çözüm önerileri paylaşılmıştır.
READ MORE
Haberler

İOSİD Anıtkabir Ziyareti

İkitelli Organize Sanayicileri ve İş İnsanları olarak, Yönetim Kurulu ve üyelerimiz ile Anıtkabir ziyaretinden sonra, Başkanımız Ahmet Akkaya, Kooperatif Başkanımız Murat Duman, Genel Sekreterimiz Recep Özen Mecliste ve ilgili Bakanlıklarla İOSİD projeleri ile ilgili üst düzey görüşmeler gerçekleştirdiler.

READ MORE
Haberler

İOSİD HASİAD Ziyareti

İkitelli organize sanayici ve iş insanları derneği İOSİD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ahmet AKKAYA ve yönetim kurulu üyelerimiz İstanbul’daki ve Hatay’daki sanayici ve iş insanlarının ticaret ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla hataya yapmış olduğu ziyaret kapsamında Hatay sanayici ve iş insanları derneği HASİAD Başkanı Sn. Av. Murat HAYZARAN bey’i ve yönetim kurulu üyelerini İOSİD Ailesi olarak ziyarette bulunuldu. HASİAD’ın ev sahipliğinde sanayici ve iş insanlarının tanışması ve ticaret yapabilmesi amacıyla B2B organizasyonu yapılmıştır. HASİAD Ailesine misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ederiz.

READ MORE
Haberler

İOSİD Antakya San. ve Tic. Odası Ziyareti

İkitelli organize sanayicileri ve iş insanları derneği İOSİD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet AKKAYA Anve Yönetim Kurulu üyelerimiz İstanbul’daki ve Hatay’daki sanayici ve iş insanlarının ticaret ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Hatay’a yapmış olduğu ziyaret kapsamında Antakya sanayi ve ticaret odası başkanı Sn. Hikmet ÇİNÇİN bey’i İOSİD Ailesi olarak ziyaret’de bulunuldu. Görüşmede organize sanayi alanları, çakıllı projemiz özelinde sanayi sitesi alanları kurulması hakkında ve üretim ile ihracatın geliştirilmesi amacıyla yapılabilecek işbirliği için karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur. Kendilerine misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ederiz

READ MORE
Haberler

İOSİD Yönetim Kurulu Hatay Ziyareti

İstanbul’daki ve Hatay’daki sanayici ve iş insanları’nın ticaret ve işbirliğinin geliştirilmesi amacı ile ilimize yapmış olduğu ziyaret kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Lütfü SAVAŞ beyi de ziyaret’de bulunduk.Görüşmede ülkemizin üretim ve ihracat ının geliştirilmesi amacıyla yapılabilecek çalışmalar için karşılıklı görüş alış verişinde bulunulmuştur. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Lütfü SAVAŞ bey’e İOSİD Ailesi olarak misafir perverliğinden dolayı çok teşekkür ederiz

READ MORE
Haberler

İOSİD Ticareti Geliştirme Toplantısı

İOSİD Ticareti Geliştirme Toplantımıza ;
Başkanımız Sn.Ahmet AKKAYA , Başkan Vekilimiz Sn.Murat DUMAN,
TC Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Sn.Prof.Dr İsmail DEMİR , Başakşehir Kaymakamı Sn.Uğur TURAN , İsifed Genel Başkanı Sn.Muammer Ömeroğlu , Armelsan Savunma Teknolojileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Yetkin Karakaş , Sağlam Metal A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Hakan KOÇAK’a, Tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize ve İOSİD Üyelerine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.
 Yerli Üretimin Türkiye’de üretilmesi konusunda maliyetlerin aşağı çekilmesi gündeme geldi.
Ticaret alanında firmaların birbirleriyle tanışması ve kaynaşması alanında düzenlenen toplantımız çok verimli geçti.
Tüm İş İnsanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz .
#hepbirliktegüçlüyüz
READ MORE